О нама

ИСТОРИЈАТ ШКОЛЕ

О просвети у Добрици у прошлости, као и о томе када је отворена прва школа, прецизних података нема . Зна се тек толико да је прва школа у Добрици пре свега била  вероисповедна, основана крајем XVIII  века. Сеоски парох је подучавао децу у просторијама парохијске куће предметима као што су: катихизис, калиграфија, штица и рачуница. Поред тога постојало је  једно одељење  тзв. ,,царске“ ( немачке) школе за  потребе спремања српских младића за војничке струке. Када, развојачењем  Војне Границе 1873. године, немачки (аустријски) утицај почиње да слаби, нова легитимна мађарска власт уређује овде и школство, тако да од 1886. године  у Добрици отвара и своју ,, државну“ школу са мађарским као наставним језиком. Од 1918. године настава се коначно у целости изводи на српском језику.